tréninkový pobyt japonských mistrů u nás

                             

Japonští mistři do naší republiky jezdí od roku 2004; měli jsme tu možnost pod nimi několikrát ročně cvičit a od té doby se snažíme vést judo jiným směrem než ryze sportovním. Dodnes spolupracujeme s lidmi, co se vzdělávají pravidelně v Japonsku, a s těmito mistry:

TOSHIKAZU OKADA SENSEI, DRŽITEL 7. DANU KODOKAN JUDO.

Byl přímým žákem Tsunatany ODY senseie - mistra, který spolupracoval s Jigoro KANEM při zakládání KODOKANU ("kolébka judo"). Sensei OKADA se specializuje na výuku JUDO-KATA & techniky NE-WAZA, tedy techniky boje na zemi (držení, škrcení, páčení, přechody, úniky, kombinace). Pan OKADA rád cestuje po celém světě a vyučuje v řadě škol. V KODOKANU (v japonském Tokyu) působí jako expert v metodické skupině, která má na starosti výuku KODOKAN JUDO KATA.

Bohužel jsme obdrželi zprávu, že nás mistr dne 20. 12. 2014 navždy opustil ve věku 80 let. Vzpomínáme a děkujeme, že nám ukázal cestu Juda, po které jej můžeme následovat. Nikdy nezapomeneme!

TOSHIO KAIDA SENSEI, DRŽITEL 8. DANU KODOKAN JUDO

Sensei KAIDA vychoval spoustu špičkových japonských judistů. V současné době je v penzi, i přesto se ale stále věnuje cvičení judo. V Japonsku vede vlastní školu judo a kliniku. V minulosti působil jako instruktor TOKIJSKÉ METROPOLITNÍ POLICIE. Jeho specializací jsou mimo jiné různé formy KUZUSHI a TAI-SABAKI (vychýlení a obraty těla)

YASUAKI KAJI SENSEI JE DRŽITEL 5.DANU KODOKAN JUDO 4. DANU JU-JUTSU, 2.DAN RUSKÉHO SAMBO, 2.DAN COMBAT WRESTLING

Mistr je stále aktivní závodník, účastní se mnoha šampionátů v JUDO a COMBAT-WRESTLINGU (nejen v Japonsku). Mezi jeho úspěchy patří mimo jiné:

1. místo na US International Combat Wrestling Championship (62 kg)

1. místo na All Japan Masters in Combat Wrestling

1. místo na All Japan Masters in Judo (66 kg, M4)

V Japonsku má vlastní doja, kde vyučuje špičku Japonska, přijímá žáky pouze na speciální pozvánku judo a combat wrestling. KAJI sensei má bohaté zkušenosti z oblasti sebeobrany a BODYGUARDINGU. V minulosti byl velitelem ochranky japonské vlády a sám působil řadu let jako osobní strážce japonského ministerského předsedy. Vyučoval také speciální složky armády a policie japonské vlády.

                 Rok 2007                                                                                   duben 2016 - Japonsko


školení pod mistrem HIROTAKA OKADA, 8. DAN KODOKAN JUDO

Mistr světa z let 1987 a 1991, bronzový medailista z OH 1992 a dlouholetý trenér japonské reprezentace. Seminář trenérů v ČR s mistrem Okadou proběhl v Praze dne 27. 10. 2013 pod záštitou ČSJu a spočíval v metodice nácviku technik v postoji i na zemi pro mládež ve věku osmi až dvanácti let se zaměřením především na jejich bezpečné provádění.

Soukromé lekce judo v goshin jutsu fujita sensei (7.dan), kodokan, TOKYO-jpn

 

VELmistr KOSHIRO TANAKA, 10. DAN HIKO-RYU TAIJUTSU

Jedná se o rodinný styl senseie Tanaky. Toto bojové umění vychází ze samurajského stylu, jehož spolu zakladatelem byl mistr Takeda učitel Morihei UESHIBY (zakladatel Aikido). Mistr Tanaka je velmi energický, vyjímečný člověk a velký učitel. V 80 letech bojoval 6 let ve válce v Afghanistanu a v roce 2000 v Iráku, aby zjistil, zda je připraven zemřít. Obohatil tento styl o více jak 1000 technik a o zkušenosti z bitevních polí. 

Do dnes mistr vyučuje speciální jednotky po celém světě např. USA-SWAT TEAM POLICE, MARINES UNIT, THAJSKO-Královská protidrogová jednotka, FRANCIE-speciální složky Policie, DALAJLAMA-ochranka jeho výsosti, VIETNAM, FILIPÍNY,  a další.

Spolupracujeme s ním od června roku 2016 ve spolupráci s dojo Hiko-ryu v Budapešti, Maďarsko.

                                        Říjen 2016                                                                                                                           únor 2017

 

 

školení Judo v Berlíně 2017 - mistři z Kodokanu 

  

 školení v Praze 2018, velmistr Tanaka a jeho tým z Japonska

 

Policejní seminář Taijutsu květen 2018

 

Vedoucí Hiko-ryu Taijutsu CZECH Filip Rubínek s velmistrem Tanakou červen 2018

  CELÝ TÝM Hiko-ryu Taijutsu CZECH s velmistrem Tanakou duben 2019, Honbu DÓJO TOKYO,JPN

Velmistr Tanaka opět v Evropě, Budapešť a Praha Květen až červen 2022

Praha, hombu dojo - červen 2022 - Czech Hiko tým

Siken dojo, Budapešť - květen 2022

Velmistr Tanaka Koshiro s vedoucím pobočky Rubínek Filip sensei - 2022

 

4-6.11.2022 - školení kata pod mistry z Kódókanu v Berlíně, Motonari Sameshima sensei, 8.dan - specialista na Juno kata a Shuji Ohshima sensei, 7. dan - mistr světa v Nage no katě

 

 

 

 

Nahoru